Gaming İstanbul: Oyun Tutkunlarını Buluşturan Bir Festival

Gaming İstanbul, her yıl renkli etkinliklere ve heyecan verici aktivitelere ev sahipliği yaparak, Türkiye’nin dört bir yanından gelen oyun severleri Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde bir araya getiriyor. Bu yıl 22-24 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlik, oyun dünyasının birçok farklı yönünü keşfetmek isteyen herkes için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Gaming İstanbul

Oyun Platformlarının Buluşma Noktası: Gaming İstanbul

İstanbul’da düzenlenecek olan Bu festival, PC oyunlarından konsol oyunlarına, mobil oyunlardan e-spor turnuvalarına kadar birçok farklı oyun platformunu bir araya getiriyor. Ziyaretçiler, en son oyunları deneyimleme şansına sahip olacaklar. Ayrıca ödüllü e-spor karşılaşmalarına ve turnuvalara katılabilir, ünlü internet yayıncılarıyla tanışabilirler. Cosplay tutkunları ise kendilerini cosplay yarışmasında gösterecek ve etkinliğe renk katacaklar.

Gaming İstanbul kapsamında düzenlenen B2B etkinlik Indieway, oyun profesyonellerini bir araya getiriyor. Oyun endüstrisinin önde gelen isimleri, deneyimlerini paylaşacaklar. Bu etkinlikte, oyun stüdyolarının finansmanı ve büyütülmesi gibi konular ele alınacak. Jason Della Rocca ve Hendrik Lesser gibi önemli isimler, oyun dünyasının sırlarını paylaşacaklar.

Oyun Dünyasının Yıldızları Sizleri Bekliyor

Gaming İstanbul’un en heyecan verici özelliklerinden biri, ziyaretçilere 1 aylık PC Game Pass verilmesi. Starfield gibi yüksek kaliteli oyunlara erişim sağlayacak olan bu fırsat, etkinliğe katılan her günün ilk 5 bin ziyaretçisine sunulacak. Ayrıca, etkinlikte popüler oyunlar demo olarak oynanabilecek ve birçok yeni oyunun tanıtımı yapılacak.

Ülkemizin önde gelen oyun stüdyolarının hazırladığı yeni oyunlar da Gaming İstanbul’da sergilenecek. Compass of the Destiny: İstanbul, Cardboard Town, Land of the Vikings, Diriliş Ertuğrul, Mayhem Brawler II: Best of Both Worlds, Castle of Alchemists, Book Warrior ve Pile Up gibi oyunlar, oyunseverlerle buluşacak. Ayrıca, Upgrade Entertainment’ın yeni PC-Konsol oyunu GIST, etkinlikte ilk kez tanıtılacak.

Gaming İstanbul’dan bir gün önce başlayacak olan Indieway, oyun profesyonelleri için bir buluşma noktası olacak. Oyun endüstrisinin saygın isimleri, iş eğitim kampları ve seminerlerle deneyimlerini paylaşacaklar. Blay Games Art Direktörü Maya Bora, Upgrade Entertainment Bölüm Tasarımcısı Balım Alpay ve Remote Control Productions CEO’su Hendrik Lesser gibi isimler, katılımcılara ilham verecek.

Gaming İstanbul Ne Zaman, Nerede Düzenlenecek?

Oyun dünyasında büyük heyecan yaratan Gaming İstanbul festivali, 22-23 Eylül 2023 tarihlerinde 10.00-20.00 saatleri arasında, 24 Eylül Pazar günü ise 10.00-18.00 saatleri arasında Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Eğer siz de gerçek bir oyun severseniz bu muhteşem etkinliği sakın kaçırmayın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagramda Para Kazanma

Instagramda Para Kazanma

Sosyal medya platformları, günümüzde bireyler ve işletmeler için büyük bir potansiyel barındırmaktadır. Hem ticaret yapmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir